close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
IN THE END, WE ONLY REGRET THE CHANCES WE DIDN'T TAKE.

Kdyby chyby

27. června 2019 v 8:46 |  Myšlenky
Když jsem byla malá holka a ptala jsem se "ale co kdyby..", babička mi vždycky řekla "kdyby chyby". Myslím, že jsem to moc nechápala, ale čím jsem starší, tím méně si tuhle otázku pokládám. Naučila jsem se, že jsem přesně tam, kde být mám.
Nejsem věřící nebo tak, ale věřím ve dvě věci. Vše co se stalo, se stát mělo. A že chyby neexistují, vždy je to jen cesta kupředu. Každičký moment nás definuje a je jen malým dílkem skládačky.

KDYBY SES MOHL/A VRÁTIT DO MINULOSTI A UDĚLAT NĚCO JINAK, CO BY TO BYLO?
Přijde mi, že tuhle otázku slyšel každý už milionkrát. Ale změnili byste vážně něco? Já teda nic. Vím, že vše, co se stalo a každé mé rozhodnutí, mě utvořílo v člověka, kterým jsem dnes a nemůžu být vděčnější. Jasný, každý udělal nějaké hlouposti, ale ve výsledku, bych vážně nezměnila nic :)

KDYBYCH NEODJELA TENHLE SEMESTR NA ERASMUS BYLA BYCH UŽ BAKALÁŘKA.
Vyslechla jsem si otázku, proč jsem jela teď taky hodněkrát, a jestli mi nevadí dělat rok navíc. A ne, nevadí. Dneska je den 154/158 mého Erasmu a byly to ty nejúžasnější měsíce mého života. Sama nemohu uvěřit, že je konec, tak rychle to uteklo. Ale těch vzpomínek a zážitků, kamarádství, která mi nikdo nevezme. A neměnila bych.

Občas když jsem měla pochybnosti o svých rozhodnutích na takových těch větších křižovatkách, došla jsem k tomuhle "kdyby-chyby řetězci"...Myslím, že je důležité si to občas připomenout. Vzpomněla jsem si na ten svůj tento víkend ve chvilce, kdy jsem byla neskutečně vděčná. Seděla jsem na pláži v Haagu s pár erasmáckými kamarády, koukali jsme se na úžasný západ slunce, přemýšleli jsme o tom ,jak to tu bylo skvělé a už mi to šrotovalo v hlavě. Tak tady je taková menší část mého..teď když jsem se nad tím zamyslela trochu víc, spíš je to "kdyby-chyby pavouk".

.... - kdybych nešla na osmiletý gympl, nemusela by mě začít bavit chemie - kdyby mě na gymplu nezačala bavit chemie, nepřešla bych na chemickou střední - kdybych nebyla na chemické střední, nešla bych na VŠCHT - kdybych nešla na VŠCHT, nenašla bych Erasmus v Bredě, nebo na tento semestr - kdybych teď nebyla na Erasmu, byla bych bakalářka nejspíš, ale byla bych o tolik chudší, protože jsem se tady vlastně naučila fakt spoustu věcí a to nejen ve škole...

K tomu mám ještě druhý řetězec.... - kdybych nešla do skautu, neměla bych tolik starších kamarádů - kdybych neměla tyhle kamarády, neslyšela bych tolik dobrého o Erasmu - třeba by mě to ani nelákalo -....a jsem opět tady a jsem si jistá, že brzy přibudou další křižovatky, a cesta kterou půjdu bude dokonale navazovat na moje řetězce a pavouky.Takový řetězec mám v hlavě snad u všeho, u vztahů, zážitků, cestování, přátelství..u všeho. Jsou čím dál víc propojenější a když se na nimi člověk zamyslí, vše najednou dává smysl. Takže pokud tohle čtete, zkuste si prosím alepsoň jeden takový řetězec vytvořit. Nemusíte ho nikam psát, stačí si ho jen přeříkat v hlavě."Kdyby byly v řiti ryby, nebylo by rybníka."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sakay sakay | Web | 27. června 2019 v 9:51 | Reagovat

souhlasím s myšlenkou, že se mělo stát, co se stalo a "chyby" jsou jen krok dopředu! a třeba ten bakalář - titul počká, ale zážitky ne :) tak užívej dál

2 Padesátka Padesátka | E-mail | Web | 27. června 2019 v 22:06 | Reagovat

Člověk se vážně nemá hrabat v minulosti, je to zbytečný, stejně nejde změnit...:)

3 naerasmusajestedal naerasmusajestedal | 30. června 2019 v 11:20 | Reagovat

[1]: děkuju, dneska odjíždím a už teď je mi smutno :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama