close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
IN THE END, WE ONLY REGRET THE CHANCES WE DIDN'T TAKE.

Jednou skaut...

12. června 2019 v 13:32 |  Výlety
Od mala jsem chodila do skautu, chtěla jsem jezdit na všechny výpravy, rozluštit každou šifru, uvázat všechny uzly a rozdělat si oheň, vedle kterého se budu moct koukat na hvězdy. A až jednou vyrostu předat vše, co umím dál, tak jako mi to předali moji vedoucí. S vysokou školou jsem přišla o čas, který bych našemu oddílu mohla věnovat, a skautování jsem musela omezit. Bohužel jsem ho omezila tak, že jsem přestala chodit úplně. A moc mi to chybí.

Díky skautu jsem se také před šesti lety poprvé podívala do Holandska. Konal se tu Intercamp - mezinárodní skautská akce, která se každý rok koná na jiném místě v Evropě. Pamatuji si, jak jsem byla hotová z velikosti tábořiště a byla jsem dost ztracená pokaždé, když jsem někam šla. Celý ten výlet byl jedním z nejlepších skautských zážitků, co mám.

Letos se Intercamp opět konal v Holandsku. Když mi napsala má nejlepší kamarádka, že tam s pár dětmi jede, rozhodla jsem se, že je navštívím. Abychom zjistily, zda je to možné, napsaly jsem email na vedení českého kontingentu. Tenhle email změnil tak nějak všechny plány. :D. Místo návštěvy mi totiž týden před akcí nabídli místo v service teamu - tedy týmu, který se stará o chod celého tábořiště. A protože mi všechno kolem skautu a stanování fakt chybělo, řekla jsem si proč ne?

Když jsem na to kývla, došlo mi, že tady ale vlastně nemám vůbec nic potřebného na takovou akci. Z Česka mi tedy holky dovezly můj skautský kroj, šátek a baret. Spacák a karimatku mi půjčil holandský spolužák a do stanu jsem se naštěstí vetřela k jednomu českému skautovi. A protože tady samozřejmě nemám žádné vhodné boty, strávila jsem celý víkend v žabkách (varianta pro déšť) a Airmaxech (suchá varianta - pořád je ještě musím umýt :D). Takto jsem ošmelila celou výbavu a mohla jsem jet.

Intercmp oficiálně začínal v pátek večer, my jako service team jsme museli dojet v čtvrtek a lehce pomoct s posledními úpravami tábořiště a s přípravou programu. Tábořiště bylo klidné a tiché, což se od pátečního dopoledne změnilo s prvními skautíky. Celkem se nás tam sešlo 4500 skautů z čehož bylo 980 českých skautů (1020 i se slováky)! Tak velký kontingent nikdy předtím Česko nikam nevyslalo. Aby vznikla tahle naše fotka, fotograf byl na žebříku, který stál na stole.


Nejlepší na té práci s dětmi (pro děti) je ta energie, která se vám vrací skrz jejich úsměvy. Všichni jsme si víkend užili a po odjezdu všech dětí, jsme se sešli na poslední společný oběd - na grilovačce :). Celé tábořiště potom rozebíral zkušený "hi-tech" tým z Německa, kterým jsme teda opět lehce pomohli. Já se dostala do "team water" a rozebrali jsme celou hadicovou vodovodní síť na tábořišti. Pak jsem sedla na vlak a spala jsem celou cestu až domů, do Bredy.

Co vy a skauting? :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | Web | 5. října 2019 v 17:28 | Reagovat

Byla jsem v skautech skoro 8 let. Rozhodně je t daleko lepší a naučí tě tam více než ve skautech v Anglii.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama