close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
IN THE END, WE ONLY REGRET THE CHANCES WE DIDN'T TAKE.

Foodporn v Dánsku

19. května 2019 v 22:46 |  Výlety
První, a rozhodně ne poslední, let roku 2019 je za mnou. :) S kamarádkou Tilly jsme se rozhodly udělat si prodloužený víkend v Dásnku a pozdravit Malou mořskou vílu. Ale asi tenhle článek věnuju jídlo, protože bylo top. Navíc jídlo je láska! Upřímně fakt nesnáším focení jídla, ale tady jsem udělala výjimku :D

Už se ze mě stává profík na balení mojeho 20 litrového batůžku, takže ani 5 dní na cestách nebyla velká balící výzva. Doma mi ještě k tomu zbyla celá okurka, tak jsem ji přibalila s tím, že ji v průběhu sníme. Omyl :D. Celou okurku jsem nosila 5 dní v batohu, dovezla ji nedotčenou domů a až tady jsem ji snědla. Tak snad se ji výlet líbil. Taky jste někdy takhle zbytečně tahali nějaké jídlo, aby se náhodou nezkazilo?


Aarhus je rozhodně město, které chcete v Dánsku navštívit. Hned u autobusáku je Food market, kde najdete snad všechny druhy kuchyní a taky za cenu, za kterou se tu normálně nenajíte. My si daly Sushi bowl a nic lepšího jsem asi nikdy nejedla. Celkově toto město má skvělou atmosféru, všechno jede na zajímavé alternativní pohodové vlně a co jsme slyšely, tak o zábavu tady není nouze.

Před přesunem do městečka Ry jsme další ráno musely ochutnat místní klasiku - smørrebrød. Takový víc fancy český obložený chlebíček. Já měla s vajíčkem a mini krevetkami. Ry je menší město skoro na cestě z Aarhusu zpět do Kodaně. V okolí jsou krásná jezera a kopce - "dánské hory". Tady jsme spaly přes Couchsurfing u party kamarádů, kteří se zrovna nastěhovali do nového domu. Společně jsme si uvařili "green curry" a asi až do tří ráno popíjeli dánská pivka.


Další den jsme se vrátily zpět do Kodaně. Tady jsme měly dva dny, takže první jsme moc nehrotily a šly se jen projít a najít místečko Madglad, kde za 50 DKK můžete sníst kolik chcete. Pro nás to spíš jen bylo super místo, kde si dát oběd a neutratit tolik peněz. Jelikož tady jsme ušetřily, na snídani jsme se rozhodly zajít do kavárny Grød, která je oblíbené místo s ovesnou kaší a jinými super snídaňovými láskami.Po celodenním jsme si samozřejmě zasloužily zmrzlinu. Btw. ušly jsem 30 kilásků! Zmrzku jsme našly kousíček od Malé mořské víly, a ikdyž byla skvělá, asi to nebyl nejlepší nápad, dávad si zmrzlinu v 9°C a týden jsem potom proležela doma nemocná.

Takže pokud se chystáte do Dánska, rozhodně doporučuji tyhle místečka a ňaminy. Já doufám, že se jetšě někdy vrátím, protože 4 dny rozhodně nestačí...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Padesátka Padesátka | E-mail | Web | 20. května 2019 v 6:40 | Reagovat

Zařazuju Tvůj článek do výběru na tema-tydne.blog.cz

Sice TT je v něm velmi nepatrně, ale já mám taky moc ráda jídlo...:D

2 Lu Wild Lu Wild | Web | 20. května 2019 v 14:03 | Reagovat

Kdo by neměl rád jídlo! :D Jsem pro, aby si na výletě člověk vyzkoušel místní jídla, to je nutnost! Ale Dánsko za sebou tedy ještě nemám.
Snad se okurce líbilo, já jsem takhle přivezla ze Skotska cherry rajčátka. Chtěly jsme je sníst a furt nic, furt nic.. Tak jsme je zdlábly až v CZ na letišti :D

3 sakay sakay | Web | 27. června 2019 v 9:53 | Reagovat

cože, ten chlebíček??! dost dobrej upgrade :D

a malá mořská víla samozřejmě kouzelná, doufám, že se tam taky jednou podívám:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama