close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
IN THE END, WE ONLY REGRET THE CHANCES WE DIDN'T TAKE.

Tulipány v srdci

20. dubna 2019 v 12:24 |  Výlety
V Holandsku je tulipáonvá sezóna v nejepším, což znamená, že zahrady Keukenhof jsou plné návštěvníků a stejně tak okolní tulipánová pole. Minulý víkend mě navštívili rodiče, a páč kytky jsou mámina láska, vydali jsme se za tulipány samozřejmě taky. :) https://keukenhof.nl/


Keuknhof je velká zahrada zaměřená hlavně na tulipány kousek od Haagu, Leidenu a Amsterdamu. Z těchto měst se dá dojet autobusem, ale autem je to přece jen jednodušíí. Období, kdy je zahrada otevřená, záleží na počasí a stavu květin, většinou otevírá na konci března a poslední návštěvy bývají v květnu. My tam teda byli na začátku dubna. Návštěvníků i tak byly tisíce, ale naštěstí se všichni rovnoměrně rozprostřeli po zahradě, takže se to ani nezdálo. Ikdyž pohled na obří parkoviště odhaloval pravdu :D.

Ne všechny tulipány byly vykvetlé, ale zato hyacinty a narcisy byly v nejlepším. Stejně tak na polích v okolí šlo vidět, že tulipány potřebují ještě nějaký ten týden k rozkvětu :). Celá zahrada je poseta menšími záhonky s všemi možnými druhy a barvami a samozřejmě s popisky, co je co. Zahradníci tady musí být fakt hustí :D


Dále jsou tu také "pavilony", které jsou spíš obrovské skleníky zaměřené většinou na jeden druh květin. Každý pavilon má jméno po významných vládcích a členech královské rodiny a skrývá řady a řady všcech možných druhů a barevných kombinací. Tady byly vykvetlé i všechny tulipány a občas i s ostatními druhy dosahovaly ohromných velikostí. Hnojení tady jede asi taky ve velkém.


V zahradách jsme strávili snad 3 nebo 4 hodiny a byli jsme jako v totálně jiném světě. Dokonce i taťka a všichni ostatní mužští návštěvníci. Což vypovídá samo o sobě, že toto místo je kouzelné. U mě i táty vyhrál opět větrný mlýn, na terý se dokonce dalo vyjít. Odměnou byl výhled na okolní květinová pole obehnaná kanály.


Za mě je teda Keukenhof "must-see" při návštěvě Holandska na jaře. :) Cestou zpět jsme se ještě zastavili v městečku Gouda. Co je v Goudě asi ani nemusím popisovat, ze jména je to určo jasné. Co více tradičního zažít než tulipány, větrné mlýny a goudu :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama