close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
IN THE END, WE ONLY REGRET THE CHANCES WE DIDN'T TAKE.

Rychle a zběsile na Erasmus

13. března 2019 v 16:25 | Kača |  Přihláška na Erasmus
Pomalu, ale jistě není pro mě, sice je to pohodlnější, žádné nervíky, ale na druhou stranu to není ani žádný adrenalin. Má přihláška na Erasmus do Holandska se v duchu "pomalu, ale jistě" rozhodně neodehrála...spíše na způsob "rychle a zběsile".

Už od střední školy jsem věděla, že se jednou přihlásím. Na vysoké (VŠCHT Praha) už mi to přišlo fakt fakt blízko, ale nedařil se mi nikde najít podobný obor. Jelikož mi začal poslední rok bakaláře, zahodila jsem flintu do žita s tím, že něco najdu na magisterské studium. Stejně už se na léto zapsat nedalo....A nebo ano?

Takže popořádku. Začal mi třeťák bakaláře a já se ze zvědavosti rozhodla kouknout po nějaké škole vhodné na příští, už magisterský, letní semestr. Nevím, jak to mají jiné školy, ae u nás to znamená rozklikat všechny odkazy ze seznamu partnerských škol a doufat, že někde najdem podobný program - wohou, zábavička na večer. Osobně jsem se zaměřila na země Beneluxu, Dánsko a pro jistotku i země severu. Po spoustě klikání jsem to našla: AVANS University v Bredě v Holandsku. Srdíčko zaplesalo nad programem Forensic Chemistry a poté zase rychle přestalo....bylo to tam, černé na bílém..."bachelor study programme".

Po dvou dnech nadávek a smutnění se jako zázrakem otevřelo druhé kolo přihlašování na tento letní semestr...fakt zázrak. Btw. to byl konec října 2018. Měla jsem 5 dní (v tom je započtený i víkend!) rozhodnout se, zda do toho vážně půjdu, napsat email na zahraniční univerzitu, oběhat děkanát, nechat se vyzkoušet z angličtiny (a to po roce totálně bez ní) a opravdu podat přihlášku a dostavit se na pohovor. Jo a po pohovoru to samozřejmě ohlásit rodičům ;).

A tohle byl jen začátek...Ve stejném duchu probíhal vlastně celý další proces. Protože nikdo neslyší rád, že na poslední semestr odjedete na Erasmus, takže chcete rozložit ročník. Nebo náhodou, že musíte odjet už v lednu a ne až v únoru, jako snad všichni ostatní...Natož když v den odjezdu (zase na poslední chvíli) podepisujete smlouvu ve škole v 10, ale ve 12 už musíte předávat klíče na kolejích, které jsou hodinu cesty.

Ale všechno, všechno mě dovedlo až sem, do Bredy, do jednoho z nejhezčích míst, které jsem kdy navštívila :) Také je to dalším potvrzením mého přístupu: Co se má stát, se stane, a co se stalo, se stát mělo. A je jedno, jestli na to jdete pomalu a jistě, nebo rychle a zběsile :D

PS: Podrobnosti o celém procesu přihlašování, balení, cesty i pobytu postupně přidám tady na blog.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mojeverse mojeverse | E-mail | Web | 13. března 2019 v 19:52 | Reagovat

Obdivuji Tě! Já to nedokázala. Prostě jsem chtěla, ale ne. Nedokázala jsem odjed, měla jsem těžce nemocnou babičku, která mohla každým dnem zemřít po celé tři roky bakaláře... a já jsem se bála, že můj odjezd na půl roku by jí semlel. Dobře jsem udělala nakonec, že jsem neodjela. Babička ještě byla, ale její stav se po celé studium velmi zhoršoval, zemřela chvíli po bc. státnicích.

2 Miroslav Skopal Miroslav Skopal | 13. března 2019 v 23:13 | Reagovat

Když se něco má stát, tak je to fofr... to je i má zkušenost.

3 naerasmusajestedal naerasmusajestedal | 14. března 2019 v 15:00 | Reagovat

[1]: Ahoj, to mě moc mrzí. Na magistra nepokračuješ? Vím, že tam bývá i dost různých stáží, díky kterých se můžeš dostat do Ameriky, nebo Japonska apod...Pokud ne, vždycky máš možnost cestovat a poznávat jiná místa i bez Erasmu.

4 mojeverse mojeverse | E-mail | Web | 14. března 2019 v 15:17 | Reagovat

[3]: pokračuji, ale už na kombi, při práci :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama