close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
IN THE END, WE ONLY REGRET THE CHANCES WE DIDN'T TAKE.

Do neznáma, ale s úsměvem!

27. března 2019 v 21:26 |  Já na Erasmu
Úsměv je jedna z nejjednodušších činností na světě. A taky jedna z mála věcí, kterou můžeme rozdávat zdarmo! :)

Sama úsměvy rozdávám docela ve velkém a tady v Holandsku snad ještě víc. Takový jeden úsměv vyměněný na ulici dokáže i hezky zlepšit den, co pak třeba takových úsměvů pět, deset...

Úsměv aka nejsi v tom sama... Rozloučení doma probíhalo s úsměvem, rozloučení s kamarády na Florenci před autobusem (ano, jela jsem tu autobusem) s úsměvem, přece se děje něco úžasného! :) Zjistila jsem, že když cestujete sami, tak vlastně sami ani tak nejste. Autobus byl plný takových solo cestujících, kteří pokud si s vámi na zastávce nepokecali, vyměnili si s vámi alespoň úsměv - úsměv aka nejsi v tom sama. Po příjezdu do Bredy mi stevard s řidičem popřáli šťastný pobyt. Už jen za prvních 14 hodin mého dorodrůža jsem obdržela asi takových 15 úsměvů! To je pořádná dávka do začátku. :)

Úsměv aka vítej a měj se dobře... Tak jsem stála na ulici v cizím městě v cizí zemi a přemýšlela jsem kudy se dostanu do svého nového bytu, a hlavně jak tam dotáhnu všechny věci, protože jsem tu vážně sama. Ale to už se mě jedna milá usměvavá paní ptala, jestli potřebuju poradit s cestou. Ano, děkuji, úsměv a jdu. Byt je asi 20 minut od zastávky, ale mi se to zdálo jako minimálně hodina. Po této úmorné cestě mě přivítala Karolina s maminkou (mám její pokoj na tento semestr, zatímco ona je v Paříži), která mě hned obdarovala úsměvy, pusami na tváře a palačinkama! Hned se mi pokoj, Breda, Holandsko líbilo víc.

Úsměv aka odteď jsme kamarádi...Druhý den mě čekal seznamovák ve škole. V autobusu jsem koukala kolem sebe a hledala podobně zmatené obličeje mých možná budoucích spolužáků :D. A oni dělali to samé, při očním kontaktu úsměv aka Ahoj, jedeš taky na seznamovák? Při výstupu z autobusu jsem už měla kamarádku a mohly jme tomu čelit společně. V hale nás přivítaly usměvavé tváře všech dalších mezinárodních studentů, nikdo tady najednou nebyl sám.

Úsměv aka druhý domov... A tak už je druhý měsíc v Bredě za mnou. Není den, kdy bych si nevyměnila úsměv s cizím člověkem na ulici, ve škole či v obchodě. A samozřejmě není nad úsměvy a smích s kamarády z celého světa nad pivem. ;)

Úsměv aka dobrodružství nečeká...Prosím rozdávejme si úsměvy - kdekoliv, kdykoliv. Na cestě do školy, do práce, na párty, při návštěvě cizího města, cizí země...Zítra vyjíždím na prodloužený víkend do Belgie. Jedu sama, což je docela výzva, ale už teď se nad vyhlídkou všech těch krás, vaflí a čokolády musím usmívat.

Jeden citátek na závěr: "Usměj se, a celý svět se bude usmívat s tebou." Tak se nezapomeň zítra usmívat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miroslav Skopal Miroslav Skopal | Web | 27. března 2019 v 21:55 | Reagovat

Tady v Čechách je zamračené nejen počasí, ale i lidé a usmát se na ně, znamená hodit jim odjištěný granát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama